Evde Bebek Hemşiresi

Anasayfa Hizmetlerimiz Evde Bebek Hemşiresi

Evde Bebek  Bakımı Hemşiresi

Doğum öncesinde yaptığınız tüm hazırlıklara rağmen, hastaneden çıktığınızda kendinizi sudan çıkmış balık gibi hissedebilirsiniz. Unutmayın her bebek farklıdır, bebeğinizin diline alışmak için zamana ihtiyacınız var. Bu süreçte deneyimli ve referanslı yenidoğan bebek hemşirelerimiz almış olduğunuz tüm teorik bilgileri evde uygulayarak pekiştirmenize destek olacaktır. Annelik içgüdüsü anneye öyle bir güç verir ki doğumdan sonra her şeyin altından tek başına kalkabilecekmiş gibi hissedersiniz. Halbuki uykusuydu, gazıydı, emzirmesiydi, ağlamasıydı derken eve dönüldüğünde her şey düşündüğünüzden daha zorlu gelebilir. Bebek hemşirelerimiz bu doğal sürece daha rahat ve hızlı adapte olmanızı sağlar.

Evde bebek hemşiresi hizmetini 12 veya 24 saatlik zaman dilimleri içerisinde dilediğiniz kadar alabilirsiniz. İster sabah saatlerinde sizin bebeğiniz ile birlikte rutininizi oturtmaya yardımcı olsun, gün içerisinde karşılaştığınız sıkıntılara çözümleriyle destek olsun, yer yer sorularınızı cevaplasın, ister akşam saatlerinde başlayan sabaha kadarki süreçte size yardımcı olarak daha kaliteli bir uyku almanızı sağlasın. Konusunda uzman bebek hemşirelerimiz gün içerisinde bebekle ilgili size destek olurken, müsait zamanlarda anne ve bebek bakımı konusunda bilgiler de verir.

Eve 3 saatlik ziyaretler de düzenlenebilir. Ev ziyareti sırasında, melek hemşireler bebeği fizyolojik olarak değerlendirerek muayene eder. Anneye bebek bakımı ile ilgili yapılan özet bilgilendirme sonrasında annenin ihtiyacına yönelik danışmanlık verir. Özellikle ilk etapta zorluk çekilen konularda -emzirme teknikleri; göğüs bakımı; gaz çıkarma; göbek bakımı; lohusalık dönemi- anneye rehberlik ederek sorularını cevaplar. 3 saatlik ziyaretler genellikle bebekle evde geçirilen ilk hafta içerisinde tercih edilir.

Evde bebek hemşiresi aşağıdaki konularda eğitim ve uygulama desteği verir:
Cilt, ağız, göz, burun, kulak, tırnak kesimi ve alt bakımıEmzirme teknikleri ve bebeğin beslenmesi
Gaz çıkartma
Anne sütü ve saklanma koşulları
Göğüs bakımı
Banyo
Sarılık yönünden değerlendirme
Aşılar ile ilgili bilgilendirme
Ev ortamının bebek için uygunluğu ve öneriler
Anneye doğum sonrası egzersizler

Evde Bebek Hemşiresi hizmeti için lütfen bizimle iletişime geçin.