Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda
Biz Kimiz? Hakkımızda
Mutlu bir çocukluk, kalabalık ve neşeli bir aile, hızlı geçen okul yılları, deli dolu gençlik dönemi ardından kişisel gelişimimize büyük katkısı olan kurumsal hayatta keşisti yollar. Ne kadar hikayelerimiz benzer görünse de duyguda, düşüncede, tepkide, yaklaşımda farklılıklarımız da var. Bizi bir kılan tek gerçeğimiz “Anne olmak”. Anladık ki konu çocuk olunca gerisi teferruatmış. Hepimizin diğer tüm anneler gibi tek bir amacı var: Yarınlara özgüvenli, mutlu ve bilinçli çocuklar yetiştirmek.

Ailemize bir miniğin katılacağını öğrendiğimiz an çok heyecanlı ve mutlu hissettik. Biraz da şaşkın ve endişeli. Hummalı bir hazırlık başladı tabi ki. Yoğun iş hayatından fırsat buldukça ihtiyaç listeleri oluşturmaya, annelik ve bebekle ilgili kitaplar okumaya, kadın doğum uzmanından tavsiyeler almaya, tanıdık bildik yeni annelere sorular sormaya, zaman zaman Internette forumlarda dolanmaya başladık. Çünkü her anne, bebeği doğana kadar onun için hep en güzelini diler, hayal eder ve bunun için de en doğrusunu yapmayı ister. Bebeğimiz kucağımızda eve geldiğimizde hiçbir şey düşündüğümüz gibi kolay olmadı. Çıkan ilk problemde tüm bilgiler bir anda unutuldu, evde panik havası esmeye başladı. Daha ilk gecede 40 dereceye vuran ateş mastite, emzirme problemleri bebekte kilo alamamaya dönüşürken kolik, sarılık ve reflü gibi çeşitli badireler atlatmak durumunda kaldık. Tam bir kısır döngüye girdik: biz sakinleşemedikçe bebeğimiz sakinleşemedi, bebeğimiz sakinleşemedikçe biz sakinleşemedik.
Şimdi o günlere dönüp baktığımızda aslında doğru ve yeterli bilgiye bilinçli bir şekilde ulaşamadığımızı fark ediyoruz. Askılarda kalan hiç kullanamadığımız bir dolap dolusu tulum zıbın vs almaya fazlasıyla zaman ayırabilmişken bizi gerçekten bu sürece hazırlayacak bir kuruma başvurmayı atladığımızı üzülerek görüyoruz.
Annebilirse.com oluşumu da işte tam bu noktada gelişti. Amacımız, uzmanlarımızla birlikte doğum ve doğum sonrasında annelerin karşılaşabileceği zorlukları en aza indirebilmek ve bu süreci çok daha keyifle ve sakin geçirmelerini sağlamak. İnanın sonradan buna değeceğini göreceksiniz.

Annelik bir sanattır. Hayatınızın en önemli eserini yaratmaya hazır mısınız?

Annebilirse.com